A+ A A-

Buruczki dobogón a Crosskovácsi Maratonon

Rate this item
(0 votes)

A szokásos kiváló pálya várta hétvégén a Crosskovácsi Maraton résztvevőit Nagykovácsiban, ahol a Merida Kőbánya TC versenyzője másodikként ért célba.

A hirtelen jött hőség nehezítette a kerekesek dolgát, viszont a pálya talaja ideálisabb nem is lehetett volna: az esőzések elverték a port, és csak néhány pocsolya maradt.

Ennek és az előző évek példás rendezésének is hála, idén közel 450 versenyző állt a különböző kategóriák rajtához.

A rövid távon 30 kilométert, a középen 59 kilométert, a hosszún pedig 83 kilométert kellett megtenniük a versenyzőknek. A rajtolás a szokásos rutin volt, 2 percenként indították a különböző távokat, ami már pont elég ahhoz, hogy ne legyen tumultus a pályán, mégis hamar indulhasson a mezőny. A felvezető 6 kilométeres kör megtétele után mindenki visszaért a Tisza-kastély parkjába, majd indult a saját körére.

Idén a pálya még tovább gyorsult, ennek megfelelően a legjobbak nagy tempóban haladtak, az élen Blazsó Márton (VKE-Nelson) és Buruczki Szilárd (Merida Kőbánya TC) vívtak, majd féltáv környékén Buruczki leszakadt, és 3 óra 28 perces idővel másodikként fejezte be a versenyt. A hölgyek között Módos Gabriella kiváló formát fogott ki a mai napon, még a férfi mezőnyhöz képest is előkelő idővel (2:41:31) nyert.